V Hlinsku zvítězil suverénní Bína

15.10.2012 20:00

 

    V sobotu 13. října se v Hlinsku konal 4. závod  Českého poháru v cyklokrosu a na startu se sešla téměř celá domácí špička. Chyběli pouze závodníci, kteří jezdí v zahraničních týmech a měli povinnost startovat na závodech v Belgii.

    Proto nemohl na start hlineckého závodu nastoupit ani Lubomír Petruš, který vloni coby „Hlinečák“ na domácí trati obsadil pěkné 2. místo a pro nemoc se omluvil i obhájce loňského vítězství Němec Christoph Pfingsten. 

    O svých kvalitách tedy mohl znovu přesvědčit letošní suverén Martin Bína z Čezu Tábor. Dlouho mu sice sekundoval Jiří Polnický z týmu Whirpool – Autor, ale v druhé polovině závodu  mu na Bínu síly nestačily a musel se spokojit s druhým místem. Třetí příčku obsadil zkušený Petr Dlask, kterému trať v Hlinsku vyhovuje a už několikrát zde dokázal vyhrát. 

    V začátku závodu se dařilo držet krok s nejlepšími i domácímu Filipu  Adelovi. I když mu později docházely síly,  skončil na dobrém 15. místě. Filipovi se ale dařilo lépe následující den v rakouském Oberschlierbachu, kde nestačil pouze na Mistra Rakouska Daniela Geismayera a obsadil pěkné druhé místo.                      

    Hlinečtí cyklokrosaři tak mají za sebou úspěšný víkend, i s ohledem na kvalitní uspořádání sobotního závodu. Vysokou úroveň hlineckého cyklokrosu ocenil i hlavní rozhodčí Erwin Kistemaker z Holandska. Poděkoval všem pořadatelům i starostce města Magdě Křivanové za bezvadné uspořádání této sportovní akce. Jeho hodnocení bude mít bezpochyby dobrý vliv na to, aby mohlo Hlinsko za pár let znovu uspořádat Mistrovství České Republiky.