Mistrovství ČR v cyklokrosu ve Stříbře, 12.01.2012

15.01.2013 20:42

    V sobotu 12. ledna uzavřelo domácí část cyklokrosové sezóny Mistrovství České republiky, které se jelo na částečně zmrzlé, ale těžké trati ve Stříbře. Na startu se sešlo 32 jezdců v kategorii Elite a 8 vybraných juniorů, kteří jsou v přípravě na mistrovství světa. 

    Na domácím šampionátu se předvedla kompletní česká špička, včetně vítěze Českého poháru Martina Bíny, Radomíra Šimůnka, který se netajil s tím, že se přijel poprat o vítězství a zkusit porazit obhájce titulu Zdeňka Štybara. 
    V úvodních okruzích jezdili opravdu všichni favorité pohromadě. Zhruba ve třetině závodu však zaútočil Zdeněk Štybar. Svým soupeřům poodjel a po zbytek závodu náskok stupňoval tak, že si v rodném Stříbře dojel pro sedmý titul Mistra republiky s náskokem 47 sekund na 2. Martina Bínu. Třetí skončil překvapivě mladý, talentovaný Vojtěch Nipl a těsne za ním dojel na čtvrtém místě bývalý „Hlinečák“ Lubomír Petruš, který závodí za belgickou stáj BKCP Power Plus.
     Hlinecký Filip Adel na domácím šampionátu nezklamal. Sice se nevyhnul drobným technickým problémům, ale 13. místo na Mistrovství republiky při účasti všech nejlepších českých cyklokrosařů je solidní umístění.
 

Foto: www.cyklokros.cz

FOTOGALERIE