Cyklokros o svátcích

09.01.2013 22:38

Cyklokrosová sezóna je v plném proudu a ne jinak tomu bylo i o vánočních svátcích. V polovině prosince absolvoval hlinecký cyklokrosař Filip Adel desetidenní  trénink v Itálii a již „na Štěpána“ – 26. prosince startoval na mezinárodním závodě v lucemburském Differdange. Pouze jedno místo ho dělilo od umístění v elitní desítce, přesto 11. příčka znamenala nejlepší umístění ze všech českých závodníků.

I příchod Nového roku oslavili cyklokrosaři na závodech v zahraničí. Hned 1. ledna se konal závod opět v Lucembursku, tentokrát v Pétange. V silné mezinárodní konkurenci zvítězil Francouz Bazin, před německým závodníkem Webrem a Petrem Dlaskem. Filip Adel na rozmáčené a extrémě těžké trati obsadil pěkné 10. místo.

O den později se cyklokrosaři opět utkali, tentokrát ve švýcarském Bussnangu. Opět na těžké blátivé trati, tentokrát ale za slunného počasí, zvítězil Francouz Francis Murray před dvěma Švýcary Simonem Zahnerem a Marcelem Wildhabrem. Na hlineckém Adelovi se již podepsala únava z minulých závodů a z cestování. Po nevydařeném startu se nedokázal probojovat do čela závodu a musel se spokojit s 39. místem.

Tuto sobotu můžou fanoušci cyklokrosu sledovat Mistrovství České republiky, které se jede ve Stříbře, za účasti kompletní české špičky včetně Radomíra Šimůnka a Zdeňka Štybara.